Ogólnopolska Konferencja przedstawicieli stowarzyszeń abstynenckich w Polsce. BIAŁOWIEŻA 2017

W dniach 10-12.11.2017 r. w Białowieży odbyła się Ogólnopolska Konferencja przedstawicieli stowarzyszeń abstynenckich w Polsce.
W konferencji udział wzięły 102 osoby z 13 regionów i województw w Polsce,
w tym przedstawiciele naszego Klubu Victoria (Marek, Zbyszek, Boguś).


Pierwszego dnia po zakwaterowaniu uczestników i pierwszym obiedzie, przewodniczący KRZiSA Pan Bogdan Urban powitał wszystkich przybyłych i wraz z kierownikiem PARPA Panem Piotrem Sędkiem dokonał otwarcia konferencji.

Po otwarciu nastąpił bardzo miły dla naszego Klubu akcent. Naszemu prezesowi Markowi nadany został Tytuł "LIDERA ORGANIZACJI ABSTYNENCKICH". W podziękowaniu za ofiarną pracę na rzecz propagowania i rozwijania ruchu abstynenckiego w Polsce. Otrzymał także specjalną odznakę Lidera.

Następnie rozpoczął się cykl wykładów prowadzonych przez wykładowców : B. Urban - „Zarządzanie stowarzyszeniem – rola lidera, zarządzanie zespołem wolontariuszy w organizacji abstynenckiej”; W. Ziółkowski „Zarządzanie stowarzyszeniem – źródła finansowania, możliwości pozyskiwania funduszy, zasady pisania projektów”; G. Ziółkowska - „Komunikacja na poziomie indywidualnym, interpersonalnym i międzygrupowym, umiejętności społeczne liderów ruchu abstynenckiego”, A. Czerkawska - „Możliwości współpracy stowarzyszeń abstynenckich z samorządami lokalnymi, regionalnymi, administracja publiczną”.
Po zakończonych wykładach odbył się godzinny panel dyskusyjny z udziałem wykładowców, podczas którego uczestnicy mogli zadawać pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości z zasłyszanych informacji.

W drugim dniu uczestnicy mieli możliwość przećwiczenia nabytej w tracie wykładów wiedzy podczas warsztatów prowadzonych pod czujnym okiem wykładowców. Grupy prowadzili przemiennie Bogdan Urban, Włodzimierz Ziółkowski i Agnieszka Czerkawska, Grażyna Ziółkowska. Po ciężkiej i intensywnej pracy odbyła się uroczysta kolacja, po której słuchacze uczestniczyć mogli w wieczorku integracyjnym, gdzie złapali trochę oddechu, a czas umilał im gitarą i śpiewem jeden z uczestników konferencji.

Trzeci dzień był dniem II części wykładów prowadzonych przez szkoleniowców, po których miejsce miał kolejny panel dyskusyjny, zakończony podsumowaniem konferencji i wręczeniem zaświadczeń dla każdego z uczestników , którzy z nowa wiedzą i umiejętnościami mogą ulepszać organizację i działania pracy stowarzyszeń abstynenckich.

W sobotę była uczta dla ciała – wspólna uroczysta kolacja.

Mieliśmy także trochę czasu na zwiedzenie Rezerwatu Żubrów, a także możliwość skorzystania z dobrodziejstw hotelu – basen, sauna, jacuzzi.
 
 
 
 

powrót do listy aktualności

Wadowickie Stowarzyszenie Integracji Społecznej
Klub Abstynentów „VICTORIA”

34-100 Wadowice
ul. Lwowska 7
(wejście od ul. Wojtyłów)

klub@victoria.org.pl

KRS 0000052166

 33 873 33 21

510 198 472

515 161 688

3127421